Ako privolať sneh?

Martina Bartošová

Ako privolať sneh?Keď som sa na hodine zemepisu potichu opýtal spolužiaka Gabriela, ktoré ročné obdobie má najradšej, jeho odpoveď ma zarazila.

Dlaňou som sa udrel po čele a prevrátil som oči: „Čože?“ Jeho tvár sa zamračila a cez zuby mi odbrúsil: „No proste je – seň!“ Pani učiteľka na nás prísne pozrela. Mali sme však šťastie, lebo práve zazvonil zvonček.

„Prečo jeseň?“ pomyslel som si. „Veď ja sa na jeseň vôbec neteším! V jeseni sa začína škola. So školou sa začínajú problémy. Matika, fyzika, chémia, diktát, uf… Ako sa mu môže páčiť jeseň?!“

Zrazu mi napadla vynikajúca myšlienka. Privolám k nám sneh, aby sa jeseň čím skôr skončila! Sesternica Anna písala na facebooku, že v Bratislave už sneží. Tak prečo by nesnežilo aj u nás?

A to poriadne, aby sme nemuseli ísť do školy! Len… hm, ako ten sneh  prilákať k nám? Musím napísať list Dedovi Mrázovi! Vlastne nieee, ešte je privčas písať listy… Čo tak pokúsiť sa prilákať ho s Coca-Colou? Videl som v reklame, že je to možné. Rodina si prisadla k stolu, všetci sa usmievali, na stole mali colu a vonku padal hustý sneh.

Alebo druhá scénka: starý otec sa prechádzal v parku s vnukom. V ruke držal colu. Keď ju otvoril, na nebi sa rozsvietila hviezda a začal padať sneh. Všade sneh! Cola a sneh. Musím si ju kúpiť! Hneď po škole sa zastavím v obchode.
 
Lenže… hm, veď colu som pil aj v lete, a sneh nepadal! Ako je to možné? Musím sa na to opýtať predavačky. Možno bude taká láskavá a poradí mi, čo urobiť. Veď ja už ten sneh nejako len privolám!