Rád chodím do školy

Tomáš Čelovský

Ilustroval: Miroslav ČániDo školy chodím necelé dva mesiace a už ma to poriadne nudí. Čítať som vedel už predtým, písať som sa naučil. Čo teda robiť, kým sa to naučia aj ostatní? Trochu sa tvárim, že píšem, a trochu viac čítam pod lavicou. V pondelok som tak čítal Asterixa, v utorok Malého princa, v stredu Kráľovské rozprávky. Vo štvrtok som vyhľadal Milana, štvrtáka, ktorý práve fajčil za záchodom. „Milan, pomôž mi! Prezraď, ako si to dotiahol po štvrtú?“
Milan vyfúkol, potiahol, vyfúkol a povedal:

„Musíš sa zaľúbiť. tak sa to už dá vydržať.“

„A ako sa to robí?“ opýtal som sa.

„Takto,“ povedal Milan a vyrozprával mi, ako sa treba zaľúbiť.

Dnes je piatok a ja sám seba nepoznám. Stala sa zo mňa biela vrana. Už nepatrím medzi tých, ktorí do školy chodia ako k zubárovi. Som totiž zaľúbený! Najprv som sa zaľúbil do spolužiačky Heleny, potom do našej pani učiteľky a nakoniec do školskej kuchárky. Zamilovaný som ešte do jedného dievčaťa, ale kto je, radšej nepoviem, lebo ona už frajera má.

Do spolužiačky Heleny som sa zaľúbil, keď mi našepkala celú odpoveď, učiteľku mám rád odvtedy, ako ma zvolila za predsedu triedy, a kuchárka je mojou láskou preto, že Helene a mne dáva najväčší rezeň. A to druhé dievča mámrád len tak pre nič, za nič.

Do pondelka sú ešte dlhé dva dni a mne moje lásky už tak veľmi chýbajú, že učiť sa jednoducho nedokážem. Ako si pomôcť, keď som na všetky strany zaľúbený?

Ilustroval: Miroslav Čáni